Van Eck wint XCE Heubach: ‘Dit voelt geweldig’
HEUBACH – Voor het eerst in zijn carrière heeft Jeroen van Eck een xce-manche in de Bundesliga op zijn naam geschreven. De 21- jarige coureur van MPL-Specialized klopte zaterdag tijdens het BikeTheRock festival in Heubach in de finale de Duitser Simon Stiebjahn, David Horvath en de Deense juniorenwereldkampioen cross-country Simon Andreassen. “Dit voelt echt geweldig”, sprak een dolgelukkige Van Eck na zijn knappe zege.
Vorige week werd Van Eck in Lohr am Mainz nog derde. “Deze keer heb ik alles wat meer ontspannen aangepakt”, zei Van Eck. “Alles ging echt super en ik heb er van genoten, maar ik was echt verrast dat ik aan de streep een voorsprong had.”

Van Eck kwalificeerde zich als derde. Hij werd vervolgens eerste in de achtste finale, tweede in de kwartfinale en won zijn halve finale. In de finale boekte hij zijn winst in de begin van het op sommige plekken modderige parcours. Nummer twee Stiebjahn ging in de achtervolging, sloot aan en probeerde Van Eck een paar keer te passeren, maar die hield alle aanvallen knap af.
Van Eck is tevens de nieuwe leider in de Bundesliga met 52 punten, voor Horvath (47 punten).