ORSCHOLZ – Na het NK cross-country besloot Robbert de Nijs zijn pijlen meer te gaan richten op marathons. Niet lang daarna liet de ambitieuze Noord-Hollander meteen zien wat hij op deze discipline in zijn mars heeft. De Nijs finishte afgelopen weekeinde in de Saarschleifen Marathon in het Duitse Orscholz achter de Belg Joris Massaer op een tweede plek.

Na een snelle start (ongeveer een groep van twintig coureurs reed na de eerste tien kilometer nog bij elkaar) bleef De Nijs halverwege de 98 kilometer alleen met Massaer over. Toen die vlak voor de laatste lange beklimming onderuit schoof in een bocht, ging de coureur van zijn eigen Flexwinkel-Agu er alleen vandoor. Massaer herpakte zich echter, achterhaalde De Nijs en finishte met een halve minuut voorsprong.

denijssaarschleifen
De Nijs aan de leiding.

“Een teken dat het met de fitheid wel goed zit’, constateerde De Nijs, die zich volgende week in de Trans Schwarzwald gaat meten met de Europese marathontop.

Acht minuten achter De Nijs (die precies 4 uur nodig had voor zijn race) finishte Bas Peters op de derde plek. Ook Roel Verhoeven (SforZ) en Gijs Derksen (Stipbike) haalden de top tien op de lange afstand. Bij de vrouwen ging de zege naar Karen Brouwer, die good-old Laura Turpijn ruim een kwartier voorbleef.

Volledige uitslag Saarschleifen Bikemarathon 2016