Beemer sterkste Nederlander in Pearl Izumi Cup Eupen
EUPEN – In een seizoen wat tot nu toe nog niet zo loopt als hij wil, heeft Frank Beemer de weg omhoog ingezet. De coureur van Habitat werd zondag in de Pearl Izumi Cup in Eupen (UCI.C2) derde en daarmee beste Nederlander. Beemer hoefde op het zware rondje alleen zijn meerdere te erkennen in de Belgen Jonas de Backer en Jeff Luyten.

Achter Beemer reden ook Stappenbelt-coureurs David Nordemann en Erik Groen een sterke wedstrijd. Nordemann, eerstejaars belofte was, kwam achter Kevin Panhuijze en Wout Alleman als zesde over de meet, Groen finishte daarachter als achtste. Jeroen Boelen en Kjell van den Boogert haalden met een twaalfde en dertiende plaats de top tien net niet.
Bij de vrouwen ging de zege naar de sterke Belgische Githa Michiels, die een verrassend sterke Britt van den Boogert (Craft-Ten Tusscher) voorbleef. Alicia Frank, ook Belgische, werd derde. In het kleine startveld finishten Lizzy Witlox als vijfde en Marlo Koevoet als zesde.

Na de pech van een paar weken terug in de Junior Cup in Albstadt, liet Marc Bouwmeester bij de junioren zien waartoe hij in staat is. Hij eiste de overwinning voor zich op, voor de talentvolle veldrijder Jens Dekker. Remi Cara werd in deze categorie derde. Bij de junior-vrouwen won Julia Boschker, voor Maaike de Heij en Emeline Detilleux.
De Zeeuw Mick van Dijke bleef bij de nieuwelingen Clement Horny, ARne Janssens en de rest van het startveld voor. Zoë Mulder waas de beste bij de nieuwelingen-meisjes. Zij troefde Rune Debremaeker en Britt Segers af.
De uitslagen van de op zaterdag verreden amateur-categorieën staan nog niet online, de overige uitslagen van de Pearl Izumi Cup zijn hier te bekijken.