NIEUWPOORT – Hij won voor de vierde keer op rij een manche in de Jan van Arckel Wintercompetitie. Maar die van afgelopen zaterdag koste Kelvin van den Dool het meeste moeite. Pas in de laatste ronde rekende de 19-jarige coureur uit Hoogblokland of met Sjoerd Bax. De nummer twee uit Uppel kon een sterke opmars vanuit het achterveld net niet bekronen met een zege.

Van den Dool leek in eerste instantie onbedreigd naar de zege te rijden, maar op het zware parcours langs de stadswallen van Nieuwpoort kwam Bax steeds dichter bij. In de laatste ronde kwamen de twee bij elkaar, waarna de uiteindelijke winnaar in de slotfase net íets slimmer was dan zijn concurrent. Tijmen Pesselse – hij streed de hele koers met onder andere Ronald van der Laar, Lennart van Houwelingen, Jesse Bikker en Jens van den Dool om een podiumplek – werd derde.

baxdoolnieuwpoortjva
Bax vindt de aansluiting bij Van den Dool. Foto: Jan de Bruin / Jan van Arckel

In de B-categorie (132 deelnemers!) boekte Max van Hoorne zijn vierde overwinning op rij, voor Jeroen Mol en Sil Smit. Jeanne Korevaar was de snelste van een klein vrouwenveld. Zij bleef Daniëlle Sluijter en Riikka Vreeswijk-Kelja voor. In het algemene klassement leiden (vanzelfsprekend) Van den Dool en Van Hoorne. Bij de vrouwen leidt Sluijter. Alle klassementen en uitslagen van de Jan van Arckel Wintercompetitie zijn hier te bekijken